




Koncert pianisty pana Teodora Lukšíka proběhl dnes v odpoledních hodinách v prostorách společenského sálu v sídle naší společnosti. Volba koncertu v tomto období byla příležitostí na chvilku zpomalit v uspěchané předvánoční době a zaposlouchat se do melodií, které odrážely krásu adventu. Během dnešního koncertu zazněly skladby od domácích i světových skladatelů, výběr skladeb byl zcela v režii Teodora. V závěru koncertu zazněly skladby na přání přítomných zaměstnanců, mezi kterými nechyběly ani vánoční koledy.
Teodor Lukšík (*2005)
Narodil se ve Zlíně, kde také vystudoval ZUŠ Harmonii pod vedením Jany Křupkové. Vystoupil na mnoha soutěžích, a již v devíti letech vyhrál mezinárodní soutěž Pro Bohemia v Ostravě, kde si odnesl také titul Laureáta soutěže. Účastnil se také např. klavírní soutěže MŠMT, kde v okresním kole získal titul absolutní vítěz, a dostal se až do posledního, ústředního kola, kde si odnesl čestné uznání. Vystupoval také na mnoha místech, jako jsou např. Kongresové centrum ve Zlíně, či Španělský sál Pražského hradu. Nyní studuje Pražskou konzervatoř pod vedením MgA. Evy Boguniové. Věnuje se historii, teologii a hudbě.